Saadet iftarı basanları affetmeyecek

  • Ana Sayfa
  • Saadet iftarı basanları affetmeyecek
Saadet iftarı basanları affetmeyecek
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı dün akşam olaylı geçen iftar programına ilişkin bir açıklama yaptı. Abone ol

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı yaşanan olayların nasıl geliştiğinin anlatıldığı açıklamada, davetlilerden özür dilenirken, “Biz; korkmadan, geriye dönmeden, kimseye haksızlık etmeden, hiçbir kardeşimize ve vatandaşımıza zarar vermeden, kararlı bir şekilde hep ileri bakarak çalışmalarımız sürdüreceğiz” denildi.

İstanbul İl Başkanlığı olaydan 2 saat sonra İstanbul Emniyeti ile görüşüldüğünü ve otel kamera görüntüleri ve TV kayıtlarının inceleneceği, görüntülerden olaylara karıştığı belirlenen kişilerin tespit edilerek gerekli hukuki sürecin başlatılacağını duyurdu.

Haber 7 dün gec מחירי ניתוח מתיחת בטן בטורקיה e, iftarda çıkan olaylardan sonra İstanbul Emniyeti'nin alarma geçtiği ve kamera kayıtları ve basına yansıyan görüntülerin taranarak saldırganların tespit edileceğini duyurmuştu.

ERBAKAN'IN TELGRAFI OKUNURKEN AYAKLANMIŞLAR

Açıklamada, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın gönderdiği tebir mesanının okunurken 30’dan fazla kişinin “Erbakan’a sadakat şerefimizdir” ve “Hocayı satanı satarız” tarzında sloganlar atarak, masalarından kalkmaya başladıklarına dikkat çekildi.

Partiden yapılan açıklama:

"Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından 21.08.2010 Cumartesi günü Yeşiköy Wow Otel’de düzenlenen İstanbul İl İftarında meydana gelen tatsız olaylarla ilgili açıklamadır;

İftara; genel başkanımız, genel merkez başkanlık divanı, GİK üyelerimiz, çok sayıda STK temsilcisi, bazı ülkelerin İstanbul başkonsolosları, İstanbul teşkilat yöneticilerimiz, yazarlar, sanatçılar başta olmak üzere 1500’den fazla partili üyemiz ve misafir katıldı.

Saat 20.00’ye yaklaşırken Kur’anı Kerim ile program başladı. Ancak bu arada salon girişinde arbede yaşandı. Kur’an okuyan hafız, 2 defa tilavetine ara vermek zorunda kaldı. Sunucunun de sükûnet telkini ile bu arbede bir süre sonra önlendi.

"HOCAYI SATANI SATARIZ"

Solonun değişik bölgelerinden ama çoğunlukla giriş kapısı bölümünden olmak üzere 30’dan fazla kişi “Erbakan’a sadakat şerefimizdir” ve “Hocayı satanı satarız” tarzında sloganlar atarak, masalarından kalkmaya başladılar. Uzun süre sloganlar atılmaya devam edildi. Bu sırada, Pakistan Başkonsolosu, geçtiğimiz hafta ülkesinde yaşanan sel felaketi hakkında bilgi vermek üzere kürsüye davet edildi, ancak konsolos sloganlardan dolayı konuşmasına başlayamadı.

Konsolos, konuşmasını yapmak için beklerken; slogan atanlar sayıca çoğalmaya, sahneye ve protokolün de bulunduğu genel başkan masasına doğru yürümeye başladılar. Bu esnada hem sloganlar atılıyor hem de masalar devriliyordu. Zaman zaman da tuzluk, kaşık, bıçak gibi bazı şeyler de rastgele atılmaya başlandı. Atılan tuzluklardan biri Pakistan Başkonsolosu Yousof Juraıd’in kafasını sıyırarak yere düştü.

OLAYLAR BÜYÜMEDEN ENGELLENDİKategori : POLİTİKA